25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Ибрахимовиќ доби повик за Шведска

Најчитани вести

Златан Ибрахимовиќ и дефинитивно се враќа во националниот тим на Шведска. Тој денеска доби повик за настап на стартот на квалификациите.

Со тоа и официјално, после пет години отсуство, Ибра се враќа во репрезентацијата.

Шведска на 25. март ја дочеквуа Грузија, а потоа му гостува на Косово на 28, и на 31-ви март Шведска ја дочекува Естонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com