27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Ибрахимовиќ доаѓа во Евертон во „пакет“ со Анчелоти

Најчитани вести

Веќе подолго време Златан Ибрахимовиќ се поврзува со враќање во Серија А, но последните информации говорат дека напаѓачот е многу поблиску до до Премиер-лигата отколку до „Серија А“.

За Ибрахимовиќ силен интерес покажува Евертон, кој е во напредни преговори со Карло Анчелоти. Се верува дека италијанскиот тренер го убедил Швеѓанецот да му се придружи во дресот на „карамелите“.

Анчелоти веќе пристигна во Англија на финални преговори се чека во секој момент да биде официјално именуван за нов тренер на Евертон.

Италијанските медиуми тврдат дека токму тоа е причината што Ибра се уште не дал одговор на понудите на Милан и Наполи, па во моментов е најблиску до Евертон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com