1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Зa влез во Грција се чека и по два часа: Хаос во овие моменти на граничниот премин „Богородица“

Најчитани вести

Редици на автомобили денеска може да забележат на граничниот премин Богородица за излез од Македонија кон Грција.

Според АМСМ, времето на чекање на овој граничен премин е 1-2 часа.

Причината за ваква редица се летните одмори кон соседна Грција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести