23.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Зошто Кери Бредшо и Саманта Џонс се мразат едни со други?

Најчитани вести

Најавената сезона на култната серија „Сексот и градот“, овој пат без омилената Саманта Џонс, повторно ги започна приказните за нетолеранцијата на двете актерки кои играат најдобри пријатели во серијата и филмот. Имено, Сара Џесика Паркер, која ја игра познатата Кери Бредшо во „Сексот и градот“, на својот Инстаграм одговори на еден од нејзините следбеници на прашањето зошто Саманта нема да биде во продолжението на серијата и дека не и е потребна за новата сезона. И каде точно е коренот на конфликтот?

Речиси од почетокот на снимањето на серијата „Сексот и градот“ се зборуваше за нетолеранција меѓу четирите главни актерки. Сара Џесика Паркер, Ким Катрал, Синтија Никсон и Кристин Дејвис, наводно, не можеле да се издржат и се натпреварувале која е поголема sвезда.

Сето ова се рефлектираше во хонорарите, но тие сепак ја снимаа серијата шест години, а подоцна снимија и два филма.

Сè започна кон крајот на деведесеттите години. „Сексот и градот“ започна да се прикажува во 1998 година, а од самиот почеток, сите актерки се чувствуваа конкурентни едни со други. Сепак, меѓу Паркер и Катрал беше најизразено.

Сара Џесика беше најголемата sвезда од самиот почеток, ја познаваше Синтија Никсон од порано и брзо се спријатели со Кристин Дејвис. Ким го познаваше само извршниот продуцент Дерен Стар.

Но, тој по втората сезона беше заменет со Мајкл Патрик Кинг, близок пријател на Сара. Наскоро стана продуцент и заработуваше милион долари по епизода, додека другите актерки добија 350 илјади долари. Паркер, наводно, чувствувала дека Ким и е најголемо натпреварување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com