8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Зошто Баерн и Барса не објавија финансиски детали околу Кутињо? Нешто е матно во трансфер зделката!

Најчитани вести

Бразилскиот ас Филипе Кутињо од денхеска и официјално е играч на Баерн Минхен, но како позајмен играч.

Клубовите се договориле, но не сакале да откријат финансиски детали, што остава сомнеж дека Баерн Минхен ќе плати барем 15 милиони евра за оваа позајмица, плус платата на Кутињо.

Барселона по доаѓањето на Гризман, се обидуваше да се ослободи од Кутињо на повеќе начини, постоеше и опција за продажба во Ливерпул, но очигледно од таму го одбија тој предлог поради височината на цифрата.

Баерн Минхен следното лето ќе може да конкурира за потписот на Кутињо, доколку нивната управа е задоволна од фудбалерот, па да го откупи неговиот договор за 120 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести