28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Зијадин Села позитивен на коронавирус

Најчитани вести

Пратеникот од Алијанса за Албанците, Зијадин Села, објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој вели дека состојбата му е добра и дека неколку дена ќе биде во самоизолација.

„Драги пријатели. Денес направив ПЦР-тест за Ковид-19 и морам да го споделам со вас резултатот од овој тест. Позитивен е. Добро сум, но медицинските протоколи мора да се почитуваат, па затоа морам да се самоизолирам неколку дена. Почитувајте ги мерките, заштитете се себеси и другите“, напиша Села на „Фејсбук“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести