2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Зијадин Села е позитивен на ковид-19

Најчитани вести

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на коронавирусот, но дека е добро.

„Драги пријатели. Денес направив ПЦР тест за ковид-19 и морам да го споделам со вас резултатот од овој тест. Тој е позитивен. Добро сум, клинички без никакви грижи, но мора да се почитуваат медицинските протоколи, па морам да се самоизолирам неколку дена. Почитувајте ги мерките, заштитете се себеси и другите“, напиша Села на Фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com