-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Зимски спортови во бикини: На сибирските падини атрактивно одбележан крајот на ски сезоната

Најчитани вести

Иако Сибир е асоцијација за ниски температури, мраз и снег, тоа не претставуваше проблем за речиси 2 илјади љубители на зимските спортови кои облечени само во костими за капење се спуштија скии и сноубордови низ падините на Кемеровската област во Русија.

Околу 1,700 луѓе храбро излегоа на ниските температури и учествуваа во атрактивниот спуст во скијачкиот центар Шерегеш во рамките на годишниот настан со кој се одбележува крај на сибирската ски сезона.

Тие не успеаа да го срушат Гинисовиот рекорд, а тоа се должи на пандемијата на коронавирусот која оваа година ги спречи гостите од странство да стигнат на сибирските планини.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com