23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Зидан сè уште нема намера да ја предводи репрезентацијата на Франција

Најчитани вести

Трофејниот тренер на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, Зинедин Зидан не планира да ја предводи репрезентацијата на Франција во скоро време.

Според „Телефут” сегашниот селектор на репрезентацијата Дидие Дешан има намера да ја напушти репрезентацијата по завршувањето на Европското првенство претстојното лето. Беше објавено дека Зидан е главниот кандидат за оваа функција.

Сепак, францускиот фудбалски стручњак не планира да го смени местото на работа. Дури по завршувањето на договорот со Реал Мадрид, а тоа е на крајот на сезоната 2022 ќе разгледа други опции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести