27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Зидан прв тренер на Реал кој не загубил пет натпревари во низа на „Камп ноу“

Најчитани вести

Предводникот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е првиот тренер на „кралскиот клуб“ кој останал непоразен ан пет средби по ред на теренот на Барселона.

Реал Мадрид синоќа на теренот на каталонскиот клуб одигра нерешено 0:0 во одложениот дуел од 10 коло.

Под водство на Зидан, Реал Мадрид одигра три реми на последните пет гостувања и победи двапати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com