31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Зидан им се врати на тренинзите откако оздраве од коронавирус

Најчитани вести

Тренерот на Реал Мадрид, Зиденин Зидан оздраве од коронавирус и се врати на тренизните. Од „кралскиот клуб“ објавија дека сега претседателот Флорентино Перез е позитивен на ковид 19.

Перез нема симптоми, но на тестирањето добил позитивен резултат. Веднаш заминал во самоизолација во својот дом велат од клубот.

Зидан па по двата негативни теста, утрово го водеше и првиот тренинг откако ги пропушти последните две средби на својот тим.

Тој ќе го води тимот за време на гостувањето против Рекреативо Хуеска. „Кралевите“ ќе се обидат да се рехабилитираат од шокантниот пораз на домашен терен од Леванте изминатиот викенд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com