18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Зидан: Згрешив кога ја сменив формацијата

Најчитани вести

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, по синоќешните 1:1 со Реал Сосиедад, рекол дека направил грешка кога ја сменил формацијата на неговиот тим.

Според Зизу, токму во тој период неговите играчи направиле грешка по која Реал Сосиедад, преку Порту, постигнаа гол.

„Згрешив кога ја сменив формацијата на почетокот на второто полувреме, го направив тоа бидејќи не бев задоволен од притисокот што го правевме. Не ми беше пријатно во тие 10 или 15 минути, а потоа се вративме на 4-3-3. Барав начин да ја сменам динамиката, можам да кажам дека одлично го завршивме натпреварот.Некогаш победувате и кога не го заслужувате тоа, а денес одигравме навистина добра натпревар. Имавме добри шанси. Едноставно топката не сакаше да влезе во голот. Мораме да бидеме трпеливи и мирни“, рекол Зидан.

Реал во наредната рунда ќе го игра градското дерби со Атлетико.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com