18.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Зеќир Рамчиловиќ нов потпретседател на Собранието

Најчитани вести

Со 62 гласа за, 16 против и без воздржани, пратеникот Зеќир Рамчиловиќ е изгласан за потпретседател на Собранието.

Тој за оваа функција беше предложен од страна на пратеници од ДУИ и СДСМ.

Рамчиловиќ на местото потпретседател на Собранието доаѓа по оставката на Весел Мемеди.

Претходно, Рамчиловиќ, кој беше дел од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, преку писмен допис го извести собранискиот спикер, Талат Џафери, дека ја напушта пратеничката група.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com