Home » Зендели нема да менува партиски бои, останува со Беса

Зендели нема да менува партиски бои, останува со Беса

by Журнал.мк

Партиските органи ќе го кажат својот став, верувам дека тоа ќе се случи на првиот состанок што ќе го одржат, а јас нема да се занимавам со нечии шпекулации, вели за Журнал Фадил Зендели пратеник од Беса, откако завчера пратеникот Бастри Бајрами го извести претседателот на Собранието Талат Џафери дека во Собранието ќе дејствува како независен пратеник. Познато е дека претходно Бајрами и заменик претседателот на Беса Аријанит Хоџа се дистанцираа од одлуката на лидерот Билал Касами за соработка со Алтернатива и новото движење на Изет Меџити за окрупнување на опозицискиот фронт.

Токму во тој контекст на натамошно дејствување на пратеникот Зендели беше и нашето новинарско прашање, иако негови сопартијци и тие што добро го познаваат пратеникот, се согласуваат дека станува збор за стабилен човек, пратеник од збор, кој сигурно нема ниту да менува партиски бои, ниту пак ќе излегува од партијата Беса.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More