10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Земјотрес ја стресе и Босна и Херцеговина

Најчитани вести

Земјотрес, освен Македонија, денеска ја стресе и Босна и Херцеговина. Потресот бил со интензитет од 5,1 степени по Рихтеровата скала.

Епицентарот се наоѓал 85 километри северозападно од Сараево – на 14 километри од Турбет, во централна БиХ, на длабочина од 5 км.

Цивилната заштита на кантонот Тузла соопшти дека засега нема извештаи за жртви или материјална штета врз објекти.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести