23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Земјотрес ја стресе Бугарија

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 3.6 степени денеска ја стресе Бугарија.

Епицентарот е на 14 километри од Хаџидимово и на 88 километри од градот Пловдив.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com