4 C
Skopje
Friday, January 22, 2021

Земјотрес ја погоди Црна Гора

Најчитани вести

Секторот за сеизмологија на Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија синоќа во 21.13 часот забележал земјотрес со помала јачина и епицентар на 8 километри северно од Подгорица.

Жариштето на овој земјотрес е лоцирано на длабочина од 22 километри. Од Заводот истакнуваат дека овој земјотрес не можел да направи материјална штета во епицентралното подрачје.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести