30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Земјотрес ја погоди Црна Гора

Најчитани вести

Секторот за сеизмологија на Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија синоќа во 21.13 часот забележал земјотрес со помала јачина и епицентар на 8 километри северно од Подгорица.

Жариштето на овој земјотрес е лоцирано на длабочина од 22 километри. Од Заводот истакнуваат дека овој земјотрес не можел да направи материјална штета во епицентралното подрачје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com