7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

Најчитани вести

Грачаница, а бил со јачина од 3,6 степени според Рихтер, јави радио Сараево.

Според сведоштвата на грашани на страницата ЕМСЦ, земјотресот бучел.

-Чуден татнеж пред земјотресот, напиша еден граѓанин на БиХ.

Додека жител на Завидовиќ напиша:

-Силно пукна, ужасно чувство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com