7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Земјотрес ја погоди Албанија, почувствуван и во Дебар

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Албанија, соопшти ЕМСЦ.

Според извештаите, земјотресот е регистриран во 11.47 часот по локално време, а епицентарот бил на 10-ина километри северно од Тирана, додаде ЕМСЦ.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести