5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Земјотрес утрово го стресе грчкиот остров Крит

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала рано утринава го погоди грчкиот остров Крит, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com