21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Земјотрес урна минаре во Турција (ВИДЕО)

Најчитани вести

Земјотрес со силина од 5,7 степени по Рихтер урна минаре од џамија во Истанбул.

Епицентаротна земјотресот бил на 70 километри западно од градот, во Мермерното море.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com