11 C
Skopje
Sunday, March 7, 2021

Земјотрес урна минаре во Турција (ВИДЕО)

Најчитани вести

Земјотрес со силина од 5,7 степени по Рихтер урна минаре од џамија во Истанбул.

Епицентаротна земјотресот бил на 70 километри западно од градот, во Мермерното море.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести