9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Земјотрес со јачина од 6,1 степени во Чиле

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 6,1 степени го погоди денеска јужниот дел на Чиле, соопшти Американскиот геолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил во градот Ентре Лагос, околу 980 километри од главниот град Сантјаго, на длабочина од 129 километри.

Нема информации за штета или повредени лица, пренесе АП.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести