21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Земјотрес регистриран во земјава

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 3.4 степени по рихтер вечерва во 20 часот и 40 минути е регистриран во Македонија.

Според ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот е во близина на село Србиново.

Епицентарот е на длабочина од 2 километри.

Тресење е почувствувано речиси низ цела Македонија но со послаб интензитет.

Овој дел од Македонија, особено кај Мавровското езеро е активен подолг период, но сеизмолозите велат дека станува збор за редовна сеизмичка активност.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести