17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Земјотрес почувствуван во Македонија

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 3,4 степени по рихтер попладнево со епицентар во Албанија, беше почувствуван и во Македонија.

Епицентарот е на длабочина од 2 километри, а 25 километри оддалечен од Драч.

Земјотресот најповеќе е почувствуван од жителите на југо-западна Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com