21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Земјотрес од 5,1 по Рихтер регистриран во Грција

Најчитани вести

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен беше регистриран утрово во Грција, соопшти Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот бил на 22 км североисточно од Патра, на длабочина од 2 км.

Во моментов нема податоци за жртви или штети.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com