32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Земјотрес од 4,5 степени во близина на грчкиот остров Крит

Најчитани вести

Во морскиот дел меѓу грчките острово Крит и Касос, утрово беше регистриран земјотрес со јачина од 4.5 степени, според податоците од Геодинамичкиот институт на грчката Национална опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Епицентарот бил 48 километри северозападно од Касос, а засега, нема информации за повредени или материјална штета

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com