1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Земјотрес го стресе Крит

Најчитани вести

Вечерва во 22.40 часот, грчки Крит беше погоден од земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на потресот бил на 16 км југоисточно од Ираклион.

Засега нема информации за жртви или материјална штета.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести