21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Земјотрес го погоди централниот дел на Турција

Најчитани вести

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтерова скала е регистриран во централниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Епицентарот на потресот се наоѓал на речиси 50 километри од градот Кајсери, каде живеат околу 600.000 луѓе.

Засега нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com