1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Земјотрес го погоди Дубровник

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтер утрово го потресе Дубровник и околината, јавуваат хрватските медиуми.

Епицентарот на земјотресот, како што се наведува, бил на море на околу 38 километри западно од Дубровник.
Потресот бил регистриран околу 2:30 часот утрово. Нема извештаи за материјална штета.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести