4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Земјотрес ги стресе охриѓани

Најчитани вести

Утрово во 3:26 часот бил регистриран земјотрес во близина на Охрид со јачина од 3,1 степен според Европската макросеизмичка скала.

Епицентарот бил на два километри од Охрид и на 60 километри од Елбасан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com