29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Земјотрес ги разбуди жителите на грчкиот остров Крит

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 4.1 степен според Рихтеровата скала, утринава го погоди островот Крит.

Агенцијата АНА пренесе дека Атинската национална опсерваторија го регистрирала земјотресот на 18 километри северно од градот Ираклион на Крит.

Локалните жители го почувствувале земјотресот и веднаш излегле на улиците, стравувајќи од нови антишокови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com