19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Земјотресот во Грција снимен на камера: Вработените седеа во канцеларија, а оддеднаш се почна да се тресе (ВИДЕО)

Најчитани вести

Силен земјотрес утринава ја погоди и Грција во 8 и 25 минути со јачина од 6,1 степен по рихтер, 2598 километри од Атина.

На социјалните мрежи веќе се појавија првите снимки од земјотресот.Надзорните камери во една канцеларија го забележале моментот кога се се тресело.

Целит канцелариски мебел, па и столчето се тресеше, а вработените скокнаа на нозе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com