29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Земјотресот во Албанија: две семејства под урнатините

Најчитани вести

Во албанското место Тумане се случува вистинска драма затоа што две семејства се затрупани под урнатините.

Се работи за семејства со 8 и 5 членови, пишува Радио телевизија Албанија.

Репортерите од лице место јавуваат дека спасувачите се борат да ги извлечат од урнатините.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com