Home » ЗЕЛС ќе информира за проблемите на општините од енергетската криза

ЗЕЛС ќе информира за проблемите на општините од енергетската криза

by Журнал.мк

Претседателството на Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС) денеска ќе информира за заклучоците од втората седница на Управниот одбор на ЗЕЛС што се однесуваат на разрешување на предизвиците со кои се соочуваат општините, предизвикани од енергетската криза, особено од драстичното зголемување на цената на електричната енергија.

Како што е најавено, заклучоците ќе бидат соопштени на прес-конференција што ќе се одржи во административната зграда на ЗЕЛС.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More