15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Зеленски: На целиот свет му е јасно дека Русија претрпе пораз

Најчитани вести

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Русија претрпела стратешки пораз во Украина и дека тоа веќе очигледно му е јасно на целиот свет.

„На Русија, едноставно, ѝ недостига храброст да го признае тоа“, рече тој во своето ноќно обраќање.

Зеленски додаде дека руските сили се кукавици и се обидуваат да ја скријат вистината зад ракетните, воздушните и артилериските напади.

Тој им се заблагодари на медицинските сестри и на болничарите што ги спасиле животите на украинските војници и додаде дека руските сили уништиле 570 здравствени установи од почетокот на војната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com