7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Зеленски го повика Путин да се сретнат на фронтот во Донбас

Најчитани вести

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, преку видеопорака го повика рускиот претседател Владимир Путин да се сретнат каде било во Донбас.

Зеленски изјави дека на сесијата на политички советници на „четворицата Нормани“ на 19 април за обновување на целосниот режим, за прекин на огнот и бил предложен состанок на контактната линија со цел подобро да се разјасни ситуацијата.

– Одам таму секој месец. Господине Путин! Подготвен сум да одам чекор подалеку и да ве поканам да се сретнеме во кој било дел од украинскиот Донбас, каде што се води војната – му рече Зеленски на претседателот на Русија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com