20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Зеленски ги разреши шефовите на безбедносните служби

Најчитани вести

Зеленски ги разреши шефовите на безбедносните служби на четири регионални одделенија.

Според декретите објавени на претседателската веб-страница, Серхи Зајац беше разрешен од позицијата шеф на главната администрација на СБУ во регионот на Киев. Јуриј Борејчук беше разрешен од функцијата шеф на главната администрација на СБУ во регионот Тернопил.

Артем Бондаренко беше префрлен од позицијата шеф на главната администрација на SBU во регионот Лавов на шеф на главната администрација на SBU во Киев и неговиот регион.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com