29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Зеколи: „Рекет“ се заташкува на ист начин како и „ТАТ“

Најчитани вести

Скандалот „Рекет“ се заташкува исто како на аферата со пропаднатата битолска штедилница ТАТ во 1997 година, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, кој предупреди да се учи од сопствената историја.

Заташкувањето на Скандалот СЈО Рекет се изведува по ист, идентичен терк на заташкувањето на Скандалот ТАТ. Со иста партија, исти медиумски пера, исти изговори, исти странски асистенти. Сетете се што следеше по Скандалот ТАТ.

Оние кои не учат од сопствената историја …, напиша на „Твитер“ поранешниот дипломат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com