-0.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Зеколи: Гестот на Грција со Macedonia the GReat е понижувачки

Најчитани вести

Политичкиот аналитичар и поранешен македонски амбасадор Арсим Зеколи е разочаран од отстуството на секаква реакција откако грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис вчера го промовираше новиот бренд – „Macedonia the GReat“, за кој Зеколи вели дека е понижувачки:

„Но поголем проблем е што нашето водство-преговарачи мува не ги лази да дадат оставка или бидат сменети. Со што се дава на знаење до Атина дека што и да покренат, од наша страна ќе има едно 24 часа џав-џав и никаква реакција“, напиша Зеколи на Твитер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести