Овие намирници ќе ви помогнат да го исфрлите никотинот од вашиот организам

Важно е никотинот да го исфрлите од вашиот организам по пат на исхрана....

Доколку сакате да ослабете, внимавајте кога треба да биде вашиот појадок

Клучот за губење на тежината е дефицит на калории. Со други зборови, треба...

Домашен сируп од морков и мед за кашлица и полесно исфрлање на секретот

Ова е домашен сируп против кашлица кој е одличен за деца и возрасни....

Еве кои се најчестите симптоми на карцином на јајници

Анвен Џонс, директорка на организацијата „Target Ovarian Cancer“ која се бори за победување...

Седум работи што лошо влијаат врз вашиот имунитет

Претераното вежбање, осаменоста и уште многу „обични“ работи го нарушуваат имунитетот, а не...

5 токсични материјали што можат да бидат штетни за вашето здравје и што да носите наместо нив

Топли џемпери или лесни фустани, спортски хеланки или долна облека за обликување на...

Излечете ја главоболката само со еден лист кисела зелка

Лековитоста на киселата зелка ја надминува лековитоста на многу познати билки.

Ако имате затнати синуси, ова е подобро и од инхалатор

Воспалението на синуси знае да биде многу болно, повеќето лекови не делуваат, а...

Како влијае преголемата изложеност на екрани врз развојот на мозокот кај децата?

По многу години шпекулирање, сега постои доказ кој сугерира дека големата изложеност на...

Лимонот и неговите лековити својства

Општо познато е дека цитрусите, а особено лимонот е многу здрав, истиот содржи витамин...

Несоница, внимавајте на срцев или мозочен удар.

Дали страдате од несоница? Ако одговорот е да, тогаш имате поголема веројатност да...

Можно ли е после диета да нема јо-јо ефект?

Кога е слабеењето во прашање, на сите целта им е да ослабнат што...

Прочистувач на црниот дроб и цревата: Напивката од сода бикарбона и лимон може да замени многу апчиња

Содата бикарбона како лек најчесто се користи за лекување киселини, но може да...

Кои се сиптомите на тивкиот срцев удар?

Тивкиот срцев удар, познат како тивок инфаркт на миокардот, сочинува приближно 45% од...

Како лек се користи повеќе од 2.000 години: Цвеклото ги лекува овие 7 здравствени проблеми како на шега!

Оваа лековите билка е вистинска ризница од витамини и може да го прероди...

Со овие намирници ќе имате блескава и здрава кожа

Неизбалансирана исхрана и конзумирање почесто брза храна, премногу сол и недоволно хранливи материи...

5 природни начини да се ослободите од главоболка

Главоболката е честа појава во модерното живеење, но може да биде предизвикана од...

За да не ве измамат кога купувате МЕД, еве како да проверите дали е природен

Медот е вредна состојка во нашата кујна. Меѓутоа, лесно можете...

Целер – Природен сојузник против стресот и нервозата

Целерот е двогодишна билка со меснат и вретенест корен. Стеблото му е разгрането,...

Можат ли чили пиперчињата да помогнат во слабеење?

Истражувачите ширум светот знаат дека капсицинот, биоактивна состојка поради која чили пиперчињата се...