4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Здравјето на Фил Колинс се влошува: Едвај ги држам палките

Најчитани вести

70-годишниот тапанар и пејач рече дека е фрустриран од неговата беспомошност по операцијата на грбот во 2009 и 2015 година, а има и дијабетес.

„Тешко ми е, многу ме фрустрира, затоа што посакувам да можам да стојам додека настапувам“, рече Колинс во интервјуто најавувајќи ја кам -бек турнејата на неговиот рок бенд Genesis, основана во 1970 -тите.

„Едвај можам да ги држам палките во раце, така што има одредени здравствени проблеми што ми отежнуваат“, додаде тој.

Осумкратниот добитник на Греми рече дека неговиот син Ник ќе свири тапани на турнејата, прва во Северна Америка по 14 години.

Колинс, кој имаше успешна соло кариера со хитовите како „Во воздухот вечерва“ и „Уште една ноќ“ во 1980 -тите и 90 -тите, во 2011 година објави дека престанува да се занимава со музика, но се врати на сцената во 2017 година со концертната серија „ Not Yet Dead: Live.„.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com