18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Здравко Чолиќ: Ќерките не ми ги кажуваат тајните, нема да им се мешам во изборот на момчиња

Најчитани вести

Балканската музичка легенда Здравко Чолиќ во едно од своите последни интервјуа, отворено проговори за кариерата, семејството, скандалите во животот. Пејачот признава дека не сака премногу да влијае во животите на неговите две ќерки Уна и Лара.

„Верувам дека Сандра ги знае повеќети нивни тајни од мене. Јас не сакам и нема да се мешам во нивните избори. Мене ми е важно да бидат среќни“, коментирал Чолиќ во едно од своите последни интервјуа.

Поради неговите чести патувања, Чолиќ признава дека сопругата Сандра го имала последниот збор во нивното воспитување.

„Колку и да ви се важни семејните вредности, кога се занимавате со оваа работа, семејството мора да трпи во извесна мера. Се обидувам да не бидат татко додека сум на службените патувања. Со ќерките сакам да минат квалитетно време. Секогаш истакнувам дека во нашиот брак сопругата Александра е таа која е повеќе посветена на нашите ќерки. Признавам дека сум повеќе попустлив во однос на неа. Се трудам воспитувањето да не трпи, како ни традиционалните вредности на кои се основа семејството. Знам дека е тешко во ова време, кое бара многу работа, но на децата им е потребно внимание за да израснат во добри луѓе“, вели Чолиќ.

Пејачот вели дека неговото име ретко го врзувале за скандали, затоа што или ги немало, или затоа што тој знаел успешно да ги сокрие.

„Кога сте јавна личност, тешко дека нешто можете да сокриете. Живеам живот како и сите други, само што мојата работа е јавна. Приватно не сум скандал мајстор, па немало причина да се пишува за тоа. Во време кога ја градев кариерата, немаше многу такви вести. Поважно беше каков концерт сте одржале, каква песна сте отпеале. Денес е поинаку“, открива Чолиќ. Текстот Здравко Чолиќ: Ќерките не ми ги кажуваат тајните, нема да им се мешам во изборот на момчиња е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com