32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

„За тебе“-нов спот на „Театро бенд“

Најчитани вести

Музичката група „Театро Бенд“ ја објави новата песна „За тебе“. Пејачот Виктор Постолов и гитаристот Маријан Стоименов, велат дека се задоволни од сработеното и дека и во иднина ќе продолжат да работат на вакви љубовни песни.

„Направивме одлична работа и се надеваме дека нашата нова песна ќе ѝ се допадне на публиката. Станува збор за љубовна песна, а во видеото се појавува и моделот Леа Ристиќ, која заврши одлична работа“, вели Виктор.

Спотот го работеше Кристијан Ѓорѓиев и се снимаше на неколку локации низ Македонија. Момците од бендот велат дека до Нова година имаат веќе закажано анстапи, но секако планираат да снимаат и нови песни.

Текстот „За тебе“-нов спот на „Театро бенд“ е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com