-5.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

За само 2 дена ќе изгубите 5 килограми: Решете се од салото со помош на овој напиток!

Најчитани вести

Магдоносот е зачин кој најчесто се користи во секоја кујна. Богато е со антиоксиданти и витамин Ц, се препорачува да се користи во готвење, но и при подготовка на здрави пијалоци. Го подобрува варењето и ја намалува надуеноста.

Пијалок за слабеење магдонос

Ако го измешате со лимон и обична вода, ќе добиете моќен пијалок за согорување на калории. Жените кои го испробале овој неверојатен пијалок тврдат дека изгубиле 2 килограми за само пет дена.

Состојки:

60 гр свеж магдонос
1 лимон
200 мл вода

Подготовка:
Измелете свеж магдонос во блендер. Додадете вода и исцеден сок од лимон, и сè мешајте добро додека не добиете компактна течност.

3 правила за пиење пијалак од магдонос и лимон:

Пијте го пијалокот веднаш откако ќе се разбудите, или пред утринското кафе, појадок или кој било друг пијалок. Пијте го секое утро пет дена.

Одморете се 10 дена, а потоа повторете ја постапката за пиење ако сакате да изгубите повеќе тежина.

Може да направите и чај од магдонос, се препорачува и за слабите, но го отстранува само вишокот вода од телото, а не масните наслаги. Ако ви треба, еве го рецептот.

Состојки:

2 лажички сушен магдонос или 1 лажица свежо сецкан
250 мл топла вода

Подготовка:
Истурете ја зовриената вода и оставете го чајот да биде покриена 10-15 минути. Исцедете го и пијте го топол, а за подобар вкус можете да додадете малку лимон или мед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести