4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

За првпат во историјата на Копа Либертадорес, полуфиналисти три клуба од иста земја

Најчитани вести

Познати се три од четирите полуфиналисти на Купот Либертадорес. Палмеирас, Атлетико Минеиро и Фламенго сите од Бразил, изборија место на завршниот турнир во елитното натпреварување во Јужна Америка.

За првпат во историјата на турнирот, три клуба од иста земја ќе играат во полуфиналето.

Покрај тоа, утре полуфиналето на Копа Либертадорес може да стане целосно бразилско доколку Флуминенсе ја победи еквадорската Барселона. На првата средба, резултатот беше нерешен – 2:2.

Финалниот турнир ќе се одигра на 27 ноември на стадионот „Сентенарио” во Монтевидео, Уругвај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com