10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

За овој старт на судијата му беше потребен ВАР да види дали треба да додели црвен картон

Најчитани вести

Поранешниот фудбалер на Рома, Леандро Кастан во страшен прекршок го удри голманот Даглас Фридрих и доби заслужен директен црвен картон во натпреварот помеѓу Васко Де Геам и Бахија (0:0) во рамките од 33. коло во бразилската Серија А.

Кастан во 78. минута oд натпреварот после уфрлувањето од слободниот удар со ѓонот од копачката го удри Фридрих во лице.

И за овој старт на главниоот судија му беше потребно да гледа ВАР за да види дали Фридрих заслужил да биде исклучен. Голманот Фридрих после натпреварот објави и фотографија со последиците од ударот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести