22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

За неносење маски казнети 319 лица

Најчитани вести

Регистрирани се 319 прекршоци за неносење лична заштита на лице во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com