25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

За Кичеец заврши судењето, во „Рекет“ остануваат само Боки и Јанева

Најчитани вести

Откако Зоран Милевски Кичеец призна вина за кривичните дела за кои го гони Обвинителството во случајот „Рекет“, судот за него треба да ја издвои постапката.

По признавањето вина од Кичеец судот ќе треба да донесе одлука за тоа каква казна ќе му биде изречена на овој обвинет.

Во „Рекет“ ќе останат Катица Јанева и Бојан Јовановски, кои рекоа дека не чувствуваат вина за оваа постапка.

Кичеец прв беше пуштен од притвор во куќен притвор. Тој во моментов е пред судницата со полициска придружба, бидејќи по признанието веќе ќе биде во нов предмет.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com