26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

За еден ден уапсени петмина дилери во Скопје

Најчитани вести

Скопје, 17 септември- Петмина мажи од Скопје, на различна возраст се уапсени вчера под сомнение дека незаконски поседувале наркотици.

„Вчера во 11:30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул.„Гоце Делчев“, ги лишиле од слобода Е.Ж.(41), С.Р.(28), С.И.(41) и А.Ќ.(28), сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив биле пронајдени прашкаста материја и марихуана.Во 00.35 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го привеле Ј.А.(48) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com