27.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

За добар почеток на денот! Измешајте јаболков оцет и мед со овој зачин!

Најчитани вести

Јаболков оцет, мед, ѓумбир и лимон се одлични за зајакнување на имунитетот на природен начин, а кога ќе го додадете овој зачин ќе добиете вистински еликсир за здравје! Овој пијалок е исто така многу вкусен и лесен за подготовка!

Во тава измешајте 600 милилитри вода, рендано парче ѓумбир со големина на палец, 100 милилитри јаболков оцет и четири лажици мед. Оставете да зоврие и додадете малку цимет, како и малку лута пиперка. Кога ќе се олади, исцедете еден лимон.

Овој пијалок ќе ве разбуди наутро и ќе ви даде здрави состојки за добар почеток на денот! Може да го пиете топло или да го пиете разредено со обична или кисела вода како ладен пијалок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести